minimapa
Česky English

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Diskuze > Věci veřejné

Věci veřejnéVeškeré anonymní a vulgární příspěvky budou smazány - děkujeme za pochopení.


Komentáře

Přidat komentář
 • 4. 1. 2019 12:30
  Jan Petíra
  informace

  Najednou nelze vyřešit vše, a tak postupně: Jako občana mě v současnosti tíží situace v odpadovém hosp. obce
  a) kontejnery nestačí
  b) občan nemá možnost legálně kam vyvést stavební odpad ( drobný!!!) a rovněž tak i hlínu.
  c) nebezpečný odpad se sbírá 2x za rok.. snad by to i stačilo, ale pohodlnější by bylo mít častější možnosti.
  vzhledem k možnému využití i zaměstnanců obce , kteří by tak získali další možnost uplatnění. V majetku obce byly i velké kontejnery !!!!!!!
  Chtěl bych připomenout slib o vytýčení všech cest na KU Velichovky a KU Hustířany. Nejedná se o zprovoznění
  ale o vytýčení , čímž by se naplnil smysl provedených pozemkových úprav jak bylo připomenuto ve vyjádření PU Náchod. Osobně jsem dopis předával !!!!!! Pozemkové úpravy mají úzkou souvislost s vodním hospodářstvím v KU a jak již dnes všichni víme, vody je málo a bude ji jěště méně.
  Děkuji Vám za přečtení tohoto příspěvku a jeho případnou evidenci . Jak je vidno zatím mě jako občanovi nevadí , že mohu jít do hospody pouze do baru U Vočka, K Triumpu a Lázní. Chtěl bych připomenout, že rozhodnutí o větších investicích by měla proběhnout rozhodně občanskou diskusí. Zdravím JP.


 • 4. 1. 2019 19:04
  Jiří Lebedinský
  Re: informace

  Dobrý den pane Petíro,

  dovolte mi reagovat na Váš příspěvek

  A) kontejnery nestačí: Myslím si, že sběrných míst a kontejnerů je dostatek. Samozřejmě jsou dny, kdy jsou přeplněné, to je ale řekl bych běžné ve všech obcích. Svozový kalendář je daný a větší četnost stojí samozřejmě více peněz....Je to však i hodně o nás - o občanech. Myslím to tak, že jestliže jedu ke kontejneru s odpadem, ten je přeplněný, tak ho přece nebudu dál plnit, nebo odpad pokládat vedle něj. Je logické, že ho odvezu zpět domů a počkám, až bude opět prázdný, zde se bavíme o dnech - ne týdnech, kdy bude zase možnost odpad vysypat. I přesto máme v plánu se tímto tématem zabývat a případně některé kontejnery dokoupit.

  B) občan nemá možnost legálně kam vyvést stavební odpad ( drobný!!!) a rovněž tak i hlínu: Asi máte pravdu, určitě se o tom pobavíme a zkusíme nějaké místo najít a vymyslet.

  C) Nebezpečný odpad: Asi vím, kam míříte, ale osobně si myslím, že svoz nebezpečného odpadu 2x za rok stačí, přesně jak říkáte...

  Vytyčení cest: Na posledním VZ jsem informoval o celé této záležitosti. Na Geodésii je zažádáno, máme právo toto mít zadarmo, to je fakt. Bohužel však v roce 2018 na tyto cesty nezbyly peníze od státu. Mám příslib, že to bude tento rok, tak tomu slibu budeme prozatím muset věřit. Vím, že jste mi dopis osobně předával - mám ho stále na stole na viditelném místě. S úbytkem vody s Vámi souhlasím, je a bude to veliký problém do budoucna...

  Rovněž i Hotel u Kopeckých, na který ,,narážíte" byl na posledním VZ podrobně probírán a občané byli informováni o současném stavu, možnostech atd.

  Evidence příspěvku se provádí zde na stránkách. Všechny příspěvky zde zůstanou - samozřejmě, kromě vulgárních a anonymních, ty budou automaticky smazány.

  Děkuji za Vaše příspěvky a přeji klidné dny


 • 9. 1. 2019 14:50
  Jan Petira
  Důležité

  Tak jsem se rozhodl, že Vám opět napíšu a trochu Vás povzbudím. Vrátím se k Vaší odpovědi : A) věřím že věcně budete sledovat stav odpadového hospodářství ! Rozhodně nesouhlasím s Vaší poznámkou " je to běžné ve všech obcích" to není argument, ale výmluva " přece není možné říkat, že když sousedovic Pepíček nejde do školy, že ten můj syn nemusí také !!!!!!!!!! Když někdo poveze odpad, těžko ho donutíte, aby se vrátil zpět domů s plným vozíkem. Jinak chápu, že toje a ještě bude velmi tvrdý oříšek zorganizovat to tak, aby bylo co nejméně stížností. (Rád se s Vámi podělím o své zkušenosti.) U vytýčení cest bych byl velmi rád, kdyby jste se snažili splnit záměr PU na obou našich KU. Děkuji.
  Rád bych navrhl zastupitelům, aby zvážili vybudování tělocvičny při budově ZŠ.
  a) tělesná zdatnost našich děti není podle dosavadních skutečností taková jaká by měla být a sport je
  jedním z nejdůležitějších prvků fyzické zdatnosti
  b) již na ZŠ by se žáci seznámili se základy TV tak jak to je v osnovách a nemuselo by se improvizovat.
  c) žáci by nemuseli cestovat nebo přecházet .
  d) tělocvična by byla jistě využívána i ostatními zájmovými složkami, které působí v obcích (Hu-Ve)
  e) celková ekonomická zátěž provozu tělocvičny by v porovnání s ostatními provozy ( rozuměj
  budovy) nebyla ztrátová již vzhledem k jejímu smysluplnému užívání.
  f) vybudování tohoto zařízení by rozhodně nebylo tak nákladné jako jiné zvažované projekty bývalým
  zastupitelstvem, a to se nezmiňuji o smyslu a nákladech na provoz těchto projektů.
  Zvažte tuto připomínku a předneste ji zastupitelům obce jako podnět od občanů. Nezastávám tento
  názor sám a není pouze z mé hlavy. (Vím,že jste zdědili kostlivce ve skříni, ale to není důvodem dělat
  ještě větší chyby). S úctou Jan Petira.


  i


 • 14. 1. 2019 18:09
  Jiří Lebedinský
  Re: Důležité

  Dobrý den pane Petíro,

  A) co se týče odpadního hospodářství, jsou v něm určitě mezery a diskutovat bychom mohli dlouho a dlouho. Chystáme nějaké změny, které věříme, že budou ku prospěchu věci.

  B) Vytyčení cest: Jakmile budu vědět termín, určitě Vám mohu dát vědět - není problém.

  C) Vybudování tělocvičny při ZŠ: Velmi obsáhlé téma, na které bude určitě spousta názorů a diskutovat bychom mohli dlouho a dlouho. Na obci je projekt na přístavbu ZŠ (ten by tento problém částečně řešil), kterým se budeme určitě do budoucna zabývat.

  Děkuji za Vaše připomínky a názory

  S pozdravem
  Jiří Lebedinský


 • 30. 1. 2019 16:10
  Jan Petira
  smysl diskuse

  Jsem přesvědčen o tom. že tato rubrika by smysl měla mít o to víc, pokud se jí zúčastní více občanů. Žel zatím jsem přispíval pouze já. Nicméně mě to neodrazuje a chci i nadále vyjádřovat svůj názor na dění v obci. To co jste zamýšleli touto rubrikou, nebude mít smysl do té doby , pokud se my jako občané zavčas nedovíme o zaměrech zastupitelú. Sdělte mi prosím jak se mohu dozvědět zavčas o tom co bude projednávat zastupitelstvo i na pracovním zasedání (vyvěsit), abych se mohl obrátit na Ty, které jsme volili a sdělit jim svůj názor na problém, ještě dříve, než bude k jednání. Je víc než jasné, že námi volení zástupci by měli respektovat Náš názor na věc !!! Pokud informace nebudou oboustranné není možné si vše rozvážit a budete rozhodovat stejně jako minulé zastupitelstvo. Publikujte tedy na internetu Vaše nejbližší záměry a my Vám naopak sdělíme svůj názor a tím méně bude sporů mezi záměrem a realizací. Velmi bych přivítal, aby Vaše iniciativa došla k realizaci. Př. zatím nevíme co jste projednávali na posledním prac. zastupitelstvu a tím tedy neznáme ani to co se v obci děje nebo dít bude. ( prac. zápis) Děkuji Vám za informace a těším se na spolupráci všech občanů.


 • 15. 2. 2019 14:59
  Jan Petira
  Návrh rozpočtu 2019

  Po zběžném přečtení návrhu rozp.na r.2019. mě zarazil hned ten nejdůležitější údaj Schodkový !!!!!
  Po x -letých zkušenostech všichni víme, že schodkový rozpočet si můžeme dovolit pouze když řešíme velmi vážnou situaci a můsíme tento schodek hradit z rezerv, které máme.!!!!!! Vážení zastupitelé, jaký problém řešíme schodkovým rozpočtem ?????? co je to za akci ?! S tím by jsme jako občané měli být seznámeni předem, než tento problém vznikne !!! Co Vám brání ve vyrovnaném rozpočtu. !!!!!! Prostá úvaha i z rodinných situací říká, že nemohu utratit více než vydělám a ještě musím ušetřit na opravy atd.atd. O to víc je dbát na věřejné finance, které patří nám všem.Nemůžeme být velikášští a zapomínat na hospodárnost. Připomínám, že i úvahy ve státní sféře počítají s ekonomickou degresí. To prosím je velmi vážné rozhodnutí, které může ohrozit hospodaření obce v dalších letech.
  V roce 2019 jste naplánovali výdaje na poradenské a právní služby částku 475 000 Kč.
  V přepočtu na obyvatele je to částka, kterou nedosahují zdaleka ani velká města. To je poměrně vypovídající ukazatel. Dále bylo dobrou ekon. zásadou dodržovat nejméně vyrovnanost rozpočtu zejména v těch kapitolách, kde obec měla hospodařit se ziskem.( byt hospod.)
  Určitě výdaje rozpočtu ovlivňijí v nejvyšší míře částky 500000- nákup techniky, nákupy ost. služeb(5169)
  parkoviště (6121),zastávka Hustířany, nejasný je údaj 83000 užití počítač. programů? Nemám za solidní udaj ve vodním hospodářství o rozpočítání spotřeby a vyúčtování.( mezi obcemi !) Některé Vámi uváděné udaje jsou vysloveně investicemi a podle mého ůsudku nejsou všecny prioritní a lze je časově seřadit tak, aby rozpočet nebyl schodkový ! Ostatní připomínky rád sdělím po prostudování celého Vašeho návrhu. Děkuji za pozornost všem zastupitelům. Zdravím JP


 • 30. 4. 2019 14:18
  123
  Re: Návrh rozpočtu 2019

  Klasika. Zase vysírají jenom Petíráci. Jako vždycky.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana

Počasí

Úterý Jasno 31/15 °C
Středa Jasno 34/19 °C
Čtvrtek Jasno 26/18 °C
Pátek Jasno 22/11 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28
Akce ,,Můj první gól" ve Velichovkách
29 30 31 1
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
2
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
3
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
4
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
5
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
6
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
7
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
8
Pohádkový les
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
9
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
10
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
11
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
12
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
13
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
14
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
15
BEACH volejbalový turnaj dvojic v Hustířanech!
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
16
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
17
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
18
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
19
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
20
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
21
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
22
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
23
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
24
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
25
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
26
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
27
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
28
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
29
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže
30
Rozkvetlé Velichovky a Hustířany - pravidla soutěže

Návštěvnost stránek

269727